عکاسی تبلیغاتی

عکاسی از پروژه های تبلیغاتی و صنعتی

عکاسی صنعتی عبارتست از عکسی که به صورت علمی و با مهارت ویژه‌ای گرفته می‌شود و امکان استفاده از در طراحی کاتالوگ و بروشور و به صورت کلی در چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. عکاس صنعتی در زمان گرفتن عکس، می‌داند تمرکز مخاطب را چگونه به بخشی از عکس جلب نماید. عکاسی صنعتی مانند سایر عکاسی‌های حرفه‌ای با تنظیم نور، زاویه و ذوق هنری رابطه مستقیم دارد.

در بسیاری موارد مخاطبین زمانی که یک تصویر یا عکس را می‌بینند، بیشتر از سایر عکس‌ها می‌پسندند اما دلیل آن را به وضوح نمی‌دانند. یا به زبان ساده تر وقتی ما تبلیغ یک محصول خارجی را با تبلیغ یک محصول تولید شده در یک شهرستان دور مقایسه می‌کنیم، در بسیاری از موارد المان‌های موجود در عکس ثابت هستند اما تفاوت در نحوه نمایش، نور، وضوح تصویر و … می‌باشد . به باور غلط بسیاری از مردم، علت این مشکل در کیفیت دوربین عکاسی است. اما آنچه مسلم است در اغلب موارد نیازی به دوربین عکاسی صنعتی گران قیمت نیست و در یک محیط مناسب مانند آتلیه عکاسی می‌توان به راحتی این امور را انجام داد.

برخی از ژانرهای عکاسی شامل موارد روبروست : مفهومی ، نجومی ، هوایی ، طبیعت ، حیات وحش ، معماری ، ورزشی ، خبری ، مستند ، جنگ ، پاپاراتزی ، خیابانی ، سیاه و سفید ، تبلیغاتی ، تجاری ، مد

برای طراحی گرافیکی و طراحی فتوشاپ کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]
اشتراک گذاری :